Ajakava

Teated

Ajalugu

Suveaaria

Pärnu Vanalinna õu

Musica Sacra

Artistid

Pärnu Ooperistuudio oooo oooo oooo oooo

Toetajad

Kontakt

Reklaampind

 

 

 

> Eesti

> English oooo       

> Suomi

 

Esileht > Pärnu Ooperistuudio >

 

 

PÄRNU OOPERISTUUDIO

 

Pärnu Ooperistuudios on võimalik õppida klassikalise laulmise erialal. Õppetöö toimub regulaarõppe, meistriklasside, töötubade ja projektide vormis sügissemestril septembrist detsembrini ja kevadsemestril jaanuarist maini. Õpilasteks on oodatud häälemurde läbinud väga heade vokaalsete eeldustega noored ning professionaalset vokaalkoolitust saanud täiskasvanud.

Pärnu Ooperistuudio klassikalise laulmise õpingud sisaldavad:
a) sügissemestril septembrist novembrini ning kevadsemestril veebruarist aprillini mõlemal semestril 12 nädalat regulaarõpet: igal õppenädalal 2 x 30 minutit laulmise individuaaltundi lauluõpetajaga, tööd kontsertmeistriga ning 1 x 30 minutit muusikateooria rühmatundi;
b) osalemist meistriklassides, töötubades ja projektides;
c) osalemist konkurssidel, avalikel loengutel ning kontsertide külastamist.

Pärnu Ooperistuudio regulaarõppe maks 2011/2012 õppeaastal on 1540 eurot (770 eurot semestris). Regulaarõppe minimaalne periood on üks semester.

Pärnu Ooperistuudio meistriklassidest, töötubadest ja projektidest passiivosavõtt on õpilasele tasuta, aktiivosavõtumaks sõltub konkreetsest projektist.

Pärnu Ooperistuudio pakub 45 minutilist vokaalkonsultatsiooni hinnaga 64 eurot. Konsultatsiooni eesmärgiks on hinnata laulja vokaalseid võimeid ja perspektiive.

 

 

Pärnu Ooperistuudio laulmise eriala ettevalmistuskursusel on võimalik õppida heade vokaalsete eeldustega lastel kuni häälemurdeni.

 

Pärnu Ooperistuudio laulmise eriala ettevalmistuskursuse õpingud sisaldavad:

a) sügissemestril septembrist novembrini ning kevadsemestril veebruarist aprillini mõlemal semestril 12 nädalat regulaarõpet: igal õppenädalal 1 x 30 minutit laulmise individuaaltund lauluõpetajaga;

b) osalemist meistriklassides, töötubades ja projektides;
c) osalemist konkurssidel, avalikel loengutel ning kontsertide külastamist.

 

Pärnu Ooperistuudio laulmise eriala ettevalmistuskursuse regulaarõppe maks 2011/2012 õppeaastal on 512 eurot (256 eurot semestris. Regulaarõppe minimaalne periood on üks semester.

Pärnu Ooperistuudio meistriklassidest, töötubadest ja projektidest passiivosavõtt on õpilasele tasuta, aktiivosavõtumaks sõltub konkreetsest projektist.

 

 

Pärnu Ooperistuudio lauluõpetaja on ooperilaulja, sopran Kai Kallastu, kes on esinenud ooperi- ja suurvormisolisti ning kammerlauljana Eestis, Lätis, Saksas, Soomes jne. Kai Kallastu repertuaar hõlmab teoseid renessansist nüüdismuusikani ja ta on olnud mitmete eesti heliloojate teoste esmaesitaja. Ta lõpetas 2010. aastal Helsingi Metropolia Ülikooli muusikamagistrina klassikalise laulu ja vokaalpedagoogika erialal ning täiendas ennast mitmete nimekate vokaalpedagoogide juhendamisel: prof. Irina Gavrilovici, prof. Teresa Żylis-Gara, prof. Eva Blahova ja prof. Nelli Manuilenko.

Viimased aastad on Kai Kallastu teinud intensiivset koostööd oma repetiitori ja abikaasa Andrus Kallastuga. Ta on 2007.aastal loodud kontseptuaalse muusikateatrikollektiivi Repoo Ensemble liige.

Kai Kallastu oli Eesti Interpreetide Liidu 2009. ja 2010. aasta stipendiaat.

Info: http://www.kallastu.ee

 

Pärnu Ooperistuudio juht on helilooja ja dirigent Andrus Kallastu, kes on tuntud ka kui aktiivne kontserdielu organiseerija, erinevate projektide kunstiline juht ja produtsent ning mitmete festivalide algataja ja eestvedaja. Andrus Kallastu on teinud pikaajalist koostööd lauljatega nii klaverisaatja kui ka dirigendina. Ta on repeteerinud ja dirigeerinud oopereid Eestis ja Soomes ning osalenud paljudel Lied-kontsertidel pianistina. 2003-2004 oli Andrus Kallastu prantsuse helilooja François Sarhani kammerooperi “Kyrielle de sentiments des Choses” maailmaesiettekande tenorisolistiks Aix-en-Provence’i ooperifestivalil, Pariisis ja Orleansis.

Andrus Kallastu omandas 1999.aastal Sibeliuse Akadeemias muusikamagistri kraadi orkestridirigeerimiseerialal (prof. Jorma Panula, prof. Ilja Musin, prof. Eri Klas), õppides samas paralleelselt heliloomingut (prof. Paavo Heininen, Olli Kortekangas, Erkki Jokinen) ja lisaerialana  klassikalist laulmist (lektor Matti Pelo). Andrus Kallastu suhtleb lisaks eesti keelele saksa, soome, inglise, prantsuse ja vene keeles ning tegeleb erinevatest võõrkeeltest muusikaalaste tekstide tõlkimisega eesti keelde.

Info: http://www.kallastu.ee

o 

 

5. jaanuaril 1993 asutatud Pärnu Ooper on eriilmeliste produktsioonidega pakkunud kvaliteetset musitseerimist ja intrigeerivaid teatrilahendusi.
Lisaks ooperiajaloo standardrepertuaarile võib Pärnu Ooperi etenduste hulgas leida müsteeriumilaadseid kiriklikke kompositsioone, nüüdisooperit, perfoomenseid, multimeediumietendusi, dramatiseeritud kontserte ja eksperimentaalset muusikateatrit.
Pärnu Ooperi tuuma moodustab heliloojatest, interpreetidest, kirjanikest, visuaalkunstnikest, näitlejatest ja teistest loovisikutest koosnev rahvusvaheline Repoo Ensemble, mille eesmärgiks on originaalse repoo-ooperi kontseptsiooni realiseerimine.
Pärnu Ooperi kunstiline juht on helilooja ja dirigent Andrus Kallastu.