Andrus Kallastu

IDEE AK 005

 

Pärnu Salzburger Festspiele

 

KIRJELDUS

Salzburger Festspiele on maailma üks vanemaid ja olulisemaid interdistsiplinaarseid festivale, millel on esindatud muusika, muusikateater, draama ja kujutav kunst.

 

Pärnu Salzburger Festspiele koondaks olemasolevad erinevate korraldajate organiseeritavad Pärnu festivalid ühtsesse info-, reklaami- ja (eel)müügisüsteemi, optimeerides nii sündmuste graafiku ning tagades olemasolevates tingimustes maksimaalse müügi. Samuti on oluline festivalide korraldamisega seotud loomeinimeste pikemat aega ette toimuv koostöö.

 

Idee organisatsiooniline pool ei nõua erilisi ressursse. Vaja on muuta Pärnu linna poolse rahastamise tingimusi ja korraldust ning suurendada Pärnu linna koordineerivat rolli.

 

Idee tehniline pool eeldaks investeeringuid: nüüdisaegsetele tehnilistele tingimustele vastavalt tuleks välja ehitada universaalne vabaõhu etenduste ja kontsertide peapaik Vallikäär ning teha korda ja varustada tehniliselt ka muud potentsiaalsed vabaõhu kontserdi- ja etendustekohad (Vanalinna õu, Teatriõu, Raehoov).

 

Viited:

http://www.salzburgfestival.at/

 

AVALDATUD

Pärnu LV ideekonkurss “Projekt, mis päästab pärnakad talveunest!” 3.11.2007

Pärnu Postimees "Milline võiks olla Pärnu edu alus?" kommentaarium 3.11.2007